דבר היו"ר

הצטרפתי להנהלת גשר לפני כחמש שנים, מתוך תובנה לאחר קרוב ל-30 שנות שירות במגזר הביטחוני בהן נחשפתי לחברה הישראלית על עוצמותיה וחולשותיה, כי המרכיב החשוב ביותר בביטחון הלאומי שלנו במדינת ישראל הוא החוסן החברתי. הייתה לי הזכות להוביל את תהליך המחשב לדרך בה נשפיע על חוסנה של החברה, נטמיע את השיח המאחד המקבל את השונה, המכיל את המגוון ותורם לחיזוק המרקם החברתי.

ואכן, במהלך של כ 5 שנים, פרצנו בשיתוף מלא דרך מדהימה של פיתוח קבוצה נכבדת של אנשים משפיעים, למעלה מ 300 בוגרים/עמיתים אשר הצלחנו לפצח את הקוד לחיבורם ומחויבותם למסרים של גשר – חיבור בין חלקי החברה היהודית בישראל ובתפוצות, הכלת המגוון החברתי, חשיבות הלכידות והצורך לעשות ולהשפיע כי בנפשנו היא.

משנתבקשתי לעמוד בראש הארגון, על כלל מרכיביו ועשייתו, ראיתי בכך אתגר נוסף וחשוב מאוד להמשיך ולתרום מהיכולות הניסיון והידע, לאותה מטרת על של חיזוק החברה האזרחית בישראל וקידום החיבור בין חלקי העם היהודי בארץ ובתפוצות.
חובתה של החברה האזרחית לעשות כמיטבה ועוד קצת, על מנת לחבר, לכבד את האחר, לקבל את השונה ממני, וליצור רקמה אנושית אחת בעלת גוונים שונים אך משולבת, ואפילו מלוכדת.

אנחנו בגשר מבינים את משמעות השליחות החברתית הגדולה הזו בה בחרנו, מאמינים בחשיבותה ועושים למען הגשמתה בכל תחומי העשייה בגשר.
חשוב שנזכור כי ביכולתנו לעצב מציאות, להפיץ את חזון גשר ולהשפיע על החברה, זאת אם ניטיב למצות את כלל משאבינו, ונאגד את החיבורים לכלל פעולה סינרגטית שתוצאותיה עולות על סך מרכיביה.

בכוונתנו לקדם כיווני עשייה העונים לחזון ולצרכים המתחדשים, כמו כניסה למרחב הרשויות המקומיות ומתן סיוע להתמודדות עם משברים בין מגזריים, הרחבת פעילות המחלקה החרדית לליווי תהליכי השילוב של בני ובנות המגזר החרדי בעולם העבודה, הרחבת הפעילות מול גורמי החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי, צירוף הסטודנטים כאוכלוסיית יעד, על מנת להתחיל להשפיע ולהטמיע את השיח המאחד כבר בשלבים המוקדמים, ובעיקר – למצב את גשר כמוקד הידע המקצועי והמעשי בהתייחס לאתגרים בין מגזריים, ובין ישראל לתפוצות.

 

אורית אדאטו – רב גונדר בדימוס

יו"ר גשר