גשר לחמ”ד

גשר היא עמותה ששמה לה למטרה את קידום ההידברות בין המגזרים השונים בחברה הישראלית. גשר פועלת למען מטרה זו כבר למעלה מחמישים שנה. לאורך השנים קיימה גשר עשרות אלפי פעילויות וסדנאות עם בני נוער, חיילים, סטודנטים, מורים, אנשי תקשורת, ראשי ערים, בכירים, מנהיגים ועוד.

לצד תכניות המפגשים בין תיכונים דתיים לחילונים, גשר מקיימת פעילויות שונות למסגרות החינוך הממלכתי-דתי, אולפנות וישיבות, בנושאים הרלוונטיים לתלמידים, כאזרחים צעירים במדינת ישראל. התכניות עוסקות במגוון רחב של נושאים: העמקת הזהות היהודית והישראלית, היכרות עם מגוון הקבוצות השונות וחיזוק האחדות בעם ישראל, עיסוק בסוגיות חברתיות רלוונטיות והדרך להתמודדות איתן, התנדבות, עשיה חברתית והכנה לקראת שירות משמעותי.

הסדנאות שלנו מאופיינות בכך שהן מועברות בצורה של הנחיית קבוצות מקצועית. על ידי מנחים בעלי רקע וניסיון חינוכי רב, שמוינו והוכשרו לכך בקפידה. הדגש הוא על יצירת תהליך של שיח קבוצתי ביחס לנושאים שונים בעזרת תוכן, חוויה והפעלה אקטיבית של המשתתפים עצמם.

פעילויות גשר לחטיבה העליונה בחמ”ד:

“יחד, כל הדרך” – אתגרים בחברה הישראלית:
ביום העיון “יחד, כל הדרך” נגביר את השייכות שלנו כקבוצה וכיחידים לעם ישראל. נכיר את הקבוצות השונות בעם ישראל ונשוחח על האפשרות ליצור שותפות מתוך המורכבות. בנוסף, ניתן לשלב מפגש בלתי אמצעי, אישי, חוויתי ומרתק עם נציגים חרדים ו/או חילונים. שיחה על מסורת, אמונה, ערכים וחיבור לעם ישראל.

“להיות אזרח – להיות מנהיג”:
השנה בה מקבלים את תעודת הזהות היא שנה משמעותית שמביאה אתה הזדמנות לעיסוק בשאלות על בגרות, זהות ושייכות לחברה ולמדינה. הסמינר יעמיק אצל המשתתפים את ההכרות עם המגוון החברתי במדינת ישראל, יעסוק בסוגיות חברתיות רלוונטיות ובהתמודדות איתן.

“בשבילך” – לקראת שירות משמעותי:
ביום העיון “בשבילך” נשוחח על ההתנדבות במדינת ישראל, נברר את הערכים והמטרות שמניעים אותנו, נדבר על הקבוצות השונות שנפגוש במהלך שירותינו, על ההתרגשות והחששות מהמפגש שהשירות יזמן לנו ונרכוש כלים להתמודדות משמעותית וערכית.

“סדנת דיאלוג יהודי” – מפגש עם העולם החרדי
הזמנה למפגש מרגש עם מי שעתידים להיות השותפים שלנו לבניינו של עם ישראל. מפגש מונחה, בגובה העיניים, אשר שובר סטראוטיפים ומחזק את אחדות עמנו. אפשרות לסיור תוסס וחוויתי באחת מהשכונות החרדיות בירושלים, בליווי מנחה דתי ומנחה חרדי.

תכניות ייחודיות:
גשר יוצאת בקריאה לכל התארגנות או מסגרת המעוניינת ביצירת מפגשים – נשמח לשמוע ולהציע פעילויות ותכנים המתאימים לפי צרכי המקום.
– – – – –
לחצו להזמנת פעילות
לפרטים נוספים: רון כהן | 054-8181-688 | amiad@gesher.co.il