דבר היו"ר

הצטרפתי להנהלת גשר לפני כעשר שנים, מתוך תובנה לאחר קרוב ל-30 שנות שירות במגזר הביטחוני בהן נחשפתי לחברה הישראלית על עוצמותיה וחולשותיה, כי המרכיב החשוב ביותר בביטחון הלאומי שלנו במדינת ישראל הוא החוסן החברתי. כיום, לאחר כעשור, נושא החוסן החברתי נישא בפי כל מדינאי/ת ואיש/אשת ציבור כסוגיית הליבה של מדינת ישראל. הייתה לי הזכות להוביל את תהליך המחשב לדרך בה נשפיע על חוסנה של החברה, להקים עם שירה זיק את מכון המנהיגות של גשר ולשמש כיו"רית שלו, על מנת להשפיע על החברה, להדגיש את השיח המאחד והמקבל את השונה, המכיל את המגוון ותורם לחיזוק המרקם החברתי.

ואכן, במהלך מספר שנים, פרצנו בשיתוף מלא דרך מדהימה של פיתוח קבוצה נכבדת של אנשים משפיעים, למעלה מ 380 בוגרים/עמיתים של מכון גשר למנהיגות, כאשר הצלחנו לפצח את הקוד לחיבורם ומחויבותם למסרים של גשר – חיבור בין חלקי החברה היהודית בישראל ובתפוצות, הכלת המגוון החברתי, חשיבות הלכידות והצורך לעשות ולהשפיע כי בנפשנו היא.

משנתבקשתי, לפני כשלוש שנים וחצי, לעמוד בראש הארגון על כלל מרכיביו ועשייתו, ראיתי בכך אתגר נוסף וחשוב מאוד להמשיך ולתרום מהיכולות הניסיון והידע, לאותה מטרת על של חיזוק החברה האזרחית בישראל וקידום החיבור בין חלקי העם היהודי בארץ ובתפוצות.
חובתה של החברה האזרחית לעשות כמיטבה ועוד קצת, על מנת לחבר, לכבד את האחר, לקבל את השונה ממני, וליצור רקמה אנושית אחת בעלת גוונים שונים אך משולבת, ואפילו מלוכדת. זאת, בוודאי על רקע השנים האחרונות של מערכות בחירות רצופות וקיטוב בין חלקי העם בישראל ואתגרי משבר הקורונה.

מאז פרצנו דרך בתחומים נוספים:

בשיתוף פעולה עם משרד התפוצות וקרנות מיימונידיס ודווידסון, והקמנו את מנהלת עמ"י שעוסקת בהטמעת חשיבות הקשר וחיבור החברה הישראלית על כל גווניה ליהדות התפוצות, כחלק מהעם היהודי כולו.

כניסה להכשרת מנהיגות נוער במספר ערים בפריפריה על מנת שיובילו הם,כמנהיגי העתיד, שינויים וחיבורים בין הגוונים הרבים בקהילותיהם.

תהליך הקמה של מרכז מנהיגות יהודית עולמית בשיתוף המשרד לענייני ירושלים וקרן הרב יונתן זקס ז"ל.

זו השנה השנייה שהפעלנו בהצלחה רבה מחנה קיץ – "המחנה המשותף" למאות בני נוער חילוניים ודתיים מרחבי הארץ.

ועוד ידנו נטויה!

אנו בגשר מבינים את משמעות השליחות החברתית הגדולה הזו בה בחרנו, מאמינים בחשיבותה ועושים למען הגשמתה בכל תחומי העשייה בגשר.
חשוב שנזכור כי ביכולתנו לעצב מציאות, להפיץ את חזון גשר ולהשפיע על החברה, זאת אם ניטיב למצות את כלל משאבינו, ונאגד את החיבורים לכלל פעולה סינרגטית שתוצאותיה עולות על סך מרכיביה.

בעזרת הצוות המקצועי המוכשר והמסור נמשיך ונקדם עשייה חברתית חשובה זו.

שלכם, 

אורית אדאטו – רב גונדר בדימוס

יו"ר גשר

דילוג לתוכן